Yabancıların çalışma izni harç fiyatları nedir?

 Türkiye’de yabancı çalıştırmanın belirli harçları vardır. Bir yabancıya Mesela; Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Gürcistan, Kazakistan, İran, Azerbaycan, Rusya, Moldova vb vatandaşlara çalışma izni yaptuınız bu çalışma izni onaylandığı zaman harç yatırmanız gerekmektedir. Yabancıların çalışma izni harç ücretleri aşağıdaki gibidir. Yabancı çalışma izni harç ücretlerini yatırırken kişinin adını soy adını, kimlik bilgilerini beyan ettikten sonra harç yatıracağınız kodlarıda söylemeniz gerekmektedir. Harç yanşış yatırılırsa çalışma izninin verdiği 30 gün geçmiş olursa çalışma izni iptal sayılır. 

Yabancılara çalışma izni harç fiyatları ne kadardır?

  • Yabancı süreli çalışma izni bir yıl (1 yıl) harç fiyatları: 1.033 ₺ 
  • Yabancı çalışma izni kart aidatı (değerli kağıt bedeli): 160 ₺
  • Süresiz yabancı çalışma izni belgesi fiyatları: 10.181,70 ₺
  • Yabancıların bağımsız çalışma izni ücretleri: 10.181,70 ₺
  • Yabancı geçici koruma çalışma izni başvuru harç fiyatı: 378,70 ₺
  • (Her yabancı çalışma izninde değerli kağıt belegesi 160 ₺ ödenir?)

Yabancı çalışma izni harçları hakkında

492 sayılı Harçlar Kanunu gereğince; yabancılara verilecek çalışma izinleri ve çalışma izni muafiyetleri harca tabidir. Düzenlenen bu belgelerden ayrıca değerli kâğıt bedeli de tahsil edilir.

Yabancıların çalışma izni harç fiyatları nedir

Çalışma İzin Harcı: 492 sayılı Harçlar Kanunu gereğince yabancılara verilecek çalışma izinleri ve çalışma izni muafiyetleri harca tabi olup, harç miktarları aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. 

Değerli kâğıt bedeli : 6735 sayılı Uluslararası İşgücü Kanununun 27. Maddesinin (2). fıkrası ile 210 sayılı Değerli Kâğıtlar Kanununda yapılan değişiklik ile Bakanlığımızca düzenlenmekte olan çalışma izin belgeleri değerli kâğıt olarak sayılmıştır. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın