Oturum sürelerinin bitmesine 60 gün kala uzatma başvurusu yapmaları gereklidir. Oturma izni için uzatma başvurusu göç idaresinin internet sitesinden yapılmaktadır ilk başvuru ile yapılacak olan işlemler aynıdır Yabancılar Türkiye ye giriş yaptıklarında oturma izni almışlarsa eğer ve bu oturma izni sürelerinden sonrada Türkiye de kalmaya devam etmek istiyorlarsa oturma izni uzatma başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. İkamet izni uzatma başvurularını mevcut ikamet izni sürelerinin bitmesine 60 gün kala yapabilirler. Bu süre bittikten sonra oturma izni başvurusu yapamazlar. Yabancı ülke vatandaşları Türkiye ye girdiklerinde oturum almışlarsa eğer oturum sürelerinin bitmesine 60 gün kala uzatma başvurusu yapmaları gereklidir. 

Oturma izni için uzatma başvurusu göç idaresinin internet sitesinden yapılmaktadır ilk başvuru ile yapılacak olan işlemler aynıdır. Eğer kişi adres bilgisini değiştirmediyse uzatma başvurusunu göç idaresine gitmeden posta yolu ile de gerçekleştirebilir. İkamet izni uzatma; https://e-ikamet.goc.gov.tr/

Yabancılar ikamet izni uzatma ne zaman yapmalıdır?

İkamet izni uzatma başvurusu

İkamet izni uzatma başvurusu yapacak olan yabancı ülke vatandaşları eğer başvurularını İstanbul dan yapıyorlarsa evraklarını corona virüsü sebebi ile göç idarelerine posta yolu ile göndermeliler. Posta yolu ile başvuru yapabilmek için ilk başvuruda randevu alırken sisteme girilen belgelerin aynısı yapılmalıdır aksi durumda normal randevu verilir ve direk iştirak ederek oturum alabilir. 

Yabancilara ikamet izni uzatma başvurusu

Uzatma başvurusunda istenen evraklar ilk başvuruda olduğu gibi aynıdır başvuruda bulunacağınız ile göre istenen evraklar değişmektedir ayrıca göç idaresine randevuya gittiğinizde görevli memur sizden ekstra evrak talebinde bulunabilir bunun için size evrak hazırlama süresi tanınır bu süre içerisinde evraklarınızı tamamlayıp teslim edebilirsiniz. Başvuruda bulunurken randevu alacağınız zaman yabancı sağlık sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin oturum alacağınız süreyi kapsamalıdır yapacak olduğunuz sigorta. Detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Yabancılar ikamet izni uzatma ne zaman yapmalıdır?

Bir cevap yazın