Yabancı uyruklu adli sicil kaydı nasıl alınır?

Yabancılar e devlet şifresi varsa internet üzerinden e devlet şifresi olayanlar veya yeni ikamet izni alanlar en yakın adliyelere giderek adli sicil kaydı alabilirler. Yabancı ülke vatandaşlarında ikamet izni için bazen adli sicil kaydı istenmektedir? Adli sicil kaydı istendği zaman T.C. Adliyelerine giderek alınabilmektedir. Yabancı vatandaş adli sicil kaydını nasıl talep eder? Adliyeye giriş yaptığı zaman bir dilkeçe yazarak hangi kuruma verileceğini belirterek 10 dk içinde adli sicil kaydını ücretsiz bir şekilde alabilirler. Adli sicil kaydı alınabilmesi için yabancının veya avukatının bizzat adliyeye gitmesi gerekmektedir. Yabancılar Adli Sicil Kaydını Nereden Alır? Anadolu Yakası Adalet Sarayı, Çağlayan Adliyesine gidilerek adli sicil kaydı alınabilir. 

Yabancılara Adli Sicil Kaydı Nereden Alınır?

Türkiye’de ikamet etmiş  ve haklarında adlî sicil kaydı talep edilen yabancılar adlî sicil kaydı istemine ilişkin dilekçeyi doldurup imzalayarak, hangi yabancı dilde cevap istediklerini de belirtmek suretiyle, nüfus kağıdı suretleri ile birlikte bulundukları yer Konsolosluğu vasıtasıyla başvuruda bulunabilirler. Adlî sicil kayıtları İngilizce, Almanca ve Fransızca olarak üç dilde hazırlanabilir.

Yabancılar için adli sicil kaydı Nereden Alınır?

Yabancılar için adli sicil kaydı Nereden Alınır? Adli sicil kaydı yabancılar için adliyelerden ikamet izni olan yabancılar ise e devlet üzerinden alabilmektedirler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın