Türkmenistan deport kaldırma

Türkiye’den çeşitli sebeplerle deport olmuş vatandaşların tekrar Türkiye’ye girişleri büyük sorun olmaktadır. İkamet izni almamış olanlar, oturma izni ile çalışırken yakalananlar, Oturma izni kimliği ile amacı dışında kullanmak isteyenler, çeşitli suçlara karışanlar vb. kişilerin Türkiye’den deport olmaları söz konusudur. Türkiye’den ikamet izni almadan Türkmenistan’a giriş yapan Türkmenistan vatandaşları aynı zamanda kendi ülkesi tarafından da uzun bir süre yurt dışı seyehatlerinden mahrum kalırlar. Türkmenistan ve Türkiye’den deport olan Türkmenistan pasaportu sahiplerinin başka bir ülkeye gitmelerinin bazı yöntemleri vardır. Bunlardan biri ise özel vize almaktadır.

Türkmenistan vatandaşının deport işlemleri

Türkmenistan’dan deport kaldırmanın em önemli çözümü ise “Özel Meşruhatlı Vize” başvurusu yapmaktır. yabancılara Çalışma İzni davetiyesi gönderilerek geri gelmesi sağlanabilir. Türkiye’den deport olan Türkmenistan vatandaşlarına çalışma izni başvurusu yapılabilmesi için Türkiye’den noter onaylı taahhütname ile birlikte çalışma izni davetisi hazırlanır yanına belirli süreli iş sözleşmesi yapılarak yabancıya gönderilir. Türkmen vatandaşı bu evraklarla Türk Konsolosluğuna giderek referans numarası talep eder bu numara ile çaşlışma izni başvurusu yapılabilmektedir.

Türkmenistan’a çalışma izni davetiyesi gönderme

Türkmenistan vatandaşına çalışma izni başvurusu yapılabilmesi için Türkiye’den noter onaylı taahhütname ile birlikte çalışma izni davetisi hazırlanır yanına belirli süreli iş sözleşmesi yapılarak yabancıya gönderilir. Yabancı bu evraklarla Türk Konsolosluğuna giderek referans numarası talep eder bu numara ile çaşlışma izni başvurusu yapılabilmektedir.

Bunları da sevebilirsiniz

Türkmenistan deport kaldırma” için 3 yorum

Bir cevap yazın