Türkiye’den Kazakistan’a seyahat edecek Türk vatandaşları 30 gün (1 ay)  vizeden muaftır. Vize alınmadan Kazakistan Cumhuriyetine gidilebilmektedir. Aynı şekilde dost ve kardeş ülke Kazakistan vatandaşlarıda Türkiye’ye vize almadan giriş yapabilirler. Kazakistan Göç Yasası’nda yapılan değişiklik uyarınca, Kazakistan’da vizesiz kalış süresi 180 gün içerisinde 90 günü aşamaz. 11 Ocak 2020 tarihinden itibaren geçerli yeni uygulamada, Kazakistan Cumhuriyeti’nde 30 güne kadar bulunacak yabancı uyrukluların adres kaydı yaptırma zorunluluğu kaldırılmıştır.

Kazakistan Türk vatandaşlarına vize istiyor mu?

Hayır. Türkiye’ye Kazakistan vatandaşları vizeden muaf bir şekilde girebilmekte ve 30 gün (1 ay) kalabilmektedir. Aynı şekilde Kazakistan’a seyahat edecek Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bir ay süreyle vizeden muaftır. Kazakistan’a vizesiz girebilseniz bile bazı hukuki yükümlülükleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Kazakistan’a giriş yapan Türkler 3-5 gün içinde adreslerini Kazakistan Göç Polisine bildirmeleri gerekmektedir.

Kazakistan'da oturum izni nasıl alınır?,
Kazakistan’da oturum izni nasıl alınır?

Kazakistanlılar Türkiye’de ne kadar kalabilir?

30 gün (1 ay) kalabilmektedir. Aynı şekilde Kazakistan’a seyahat edecek Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bir ay süreyle vizeden muaftır. Kazakistan’a vizesiz girebilseniz bile bazı hukuki yükümlülükleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Kazakistan Cumhuriyetine giriş yapmak için Pasaportunuz olması yeterlidir. Kazakistan’da 1 ay kalabiliniz. Türk Vatandaşları 5 gün geçmeden Kazak Göç Polisine adresini bildirmek zorundadır.

Kazakistan çalışma vizesi kaç günde çıkar?; Kazakistan’a gitmek için vize almanıza gerekyoktur. 30 Gün vizesiz Kazakistan’da seyahat edebilirsiniz.

Kazakistan’da ne kadar Türk var?; Kazakistan Cumhuriyeti 7 bağımsız Türk devletinden biridir. Kazakistan’da yaşayan kazaklarda Türk kabul edilmektedir. Ancak Türkiye Cumhuriyeti pasaportu olan Türkler Kazakistan’da az sayıda bulunmaktadır.

Kazakistan’da oturum izni nasıl alınır?; Kazakistan göç polisi ile istibata geçerek İkamet izni alma hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kazakistan Vize Fiyatları; Kazakistan Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.

Türk vatandaşı Kazakistan’da ne kadar kalabilir?

Bir cevap yazın