Kırgızistanlılara Türkiye’de oturma izni

Kırgızistan vatandaşları vize almadan Türkiye’de 90 gün boyunca kalabilirler. 3 ay vizeden muaftır. Türkiye Cumhuriyetinde ikamet izni almak isteyen Kırgızistan Vatandaşları oturma izni almak zorundadır. Oturma izni almak isteyen Kırgızlara başvuru için bir adet foto ve sağlık sigortası gerekmektedir. Randevu e ikamet sistemi üzerinden alınır.

Kırgızistan Türkiye İkamat İzni Başvurusu

Kırgızistanlılar Türkiye’de turizm amaçlı ikamet izni alarak veya öğrenci olarak veya farklı dallarda ikamet izni alarak kalabilirler. Kırgız Türkleri için ikamet izni başvurusu yapılabilmesi için pasaport süresinin yeterli olması gerekmektedir. İkamet izni randevusu için https://e-ikamet.goc.gov.tr/ adresine girilmesi ve buradan randevu alınması gerekmektedir. Kırgızistan vatandaşı ilk kez ülkemizde ikamet izni alacaksa hangi evrakları hazırlamalıdır?

Kırgızistan vatandaş için oturma izni evrakları

  • Oturma izni başvuru formu, 4 sayfadan oluşur.
  • Yabancılara özel sağlık sigortası
  • Kimlik için fotograf, 4 tane
  • Pasaport aslı ve fotokopileri
  • Vergi dairesine yatan harç makbuzları
  • Geçerli kira sözleşmesi, noter onaylı

Kırgızistanlılara ikamet izni harç fiyatları

Kırgızistanlılara Türkiye'de oturma izni
Kırgızistan oturma izni

Türkiye’ye ilk kez gelen ve ilk defa oturma izni almak isteyen Kırgıslar 758 ₺ vize harcı, 80 $ oturma izni harcı, 125 ₺ kart ücreti, yaşına göre ortama 250 ₺ sigorta bedeli, Noterden onaylanmış kira sözleşmesi 80 ₺, kimlik için foto 35 ₺ civarında bir ödeme yapacaklardır.

Kırgızistan vatandaşına oturma izni uzatma fiyatı ise; 80 ₺, 125 ₺ harç. yaşına göre ortama 250 ₺ sigorta bedeli, Noterden onaylanmış kira sözleşmesi 80 ₺, kimlik için foto 35 ₺ ödeyecekelrdir. Randevu gününde Göç İdaresi yetkilileri sizlere ne kadar harç yatıracağınzı ve eksiklerinizin ne olduğunu bir belge ile söyleyecektir. Ona göre eksikleri tamam edebilirsiniz.

Kırgızistan Oturma İzni Hakkında Bilgiler

Türk vatandaşı kırgızistan’da ne kadar kalabilir?, Karşılıklı olarak 3 ayvizeden muaftır. Kırgızistan da oturma izni Nasıl Alınır? Kırgızistan göç polisine müracaat edilmelidir. Kırgızistan’a yerleşmek, İş veya eğitim amaçlı Kırgızistan’a yerleşebilirsiniz. Oturma izni ve çalışma izni şartları ve yatırım şartları için Konsolosluğa müracaat edebilirsiniz. Kırgızistan vatandaşı oturma izni, Türkiye’de ki Kırgız Konsolosluğu bu konuda size bilgi ve destek sağlamaktadır. Kırgızistan vatandaşı nasıl olunur?, Konut veya evlilik yolu ile olabilmektedir. Şartlar için yetkili kurumlardan bilgi alabilirisniz. Kırgızistan oturma izni, Kırgızistan ikamet izni, Kırgızistan oturma izni fiyatları, Kırgızistan çalışma izni, Kırgızistan vatandaşına çalışma izni, Kırgızistan Türkiye çalışma izni, Kırgızistan vatandaşı Türkiye’de kaç gün kalabilir? 3 ay – 90 gün süre vizeden muaftır. 180 güne 90 gün kuralına tabi olarak gelip gidebilirler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın