İran vatandaşları Türkiye’de ne kadar kalabilir?

İran vatandaşları Türkiye’ye vize almadan gelebilirler. Türk vatandaşları ile İran giderken vizeden muaftır. Türk vatandaşları İran’a her girişte 90 gün turistik olarak kalabilirler. 90 günü aşmaları halinde para cezası ödemeleri ve Emniyet makamlarından çıkış vizesi almaları gerekmektedir. İran vatandaşları Türkiye’de 180 gün içinde 90 gün kalabilirler. Süreyi aşmaları halinde para cezası ödemeleri gerekmektedir. Ödememeleri halinde 5 yıl gibi bir süre giriş yasağına tabi tutulmaktadırlar.

İran vatandaşı Türkiye’de turistlik amaçlı kaç gün kalabilir?

Türkiye’de 180 gün içinde en fazla 90 gün kalabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz husus, 90 gün/3 ay zamanlamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bazı ayların 31 gün olması cihetiyle, 3 ay olarak hesapladığınız süre bazen 92-93 güne çıkabilmekte ve dolayısıyla süre aşımı nedeniyle süreli giriş yasağı ve para cezası uygulanmaktadır. Süre aşımınız söz konusu ise, Türkiye’den çıkış yaptığınız sırada öngörülen para cezasını derhal ödemeniz tavsiye olunur. Aksi takdirde 5 yıl gibi bir süre giriş yasağı uygulanmaktadır.

İran İslam Cumhuriyeti Vatandaşı Türkiye’ye Gelebilir mi?

İran vatandaşları Türkiye'de ne kadar kalabilir?

Vizesiz 90 gün 3 ay boyunca Türkiye’de kalabilirler. İranlılar Türkiye’de ne kadar kalabilir?, Türkiye İran’dan vize istiyor mu?, İran vatandaşları Türkiye’ye girebilir mi?, İranlıyım Türkiye’de kaç gün kalabilirim?, İran Türkiye arası vize muafiyeti kaç ay, İran vatandaşından Türkiye vize istiyor mu?, İran Türkiye arası vizesiz kaç ay, İranlılar Türkiye’de ne kadar kalabilir?, İran Türkiye arası vizesiz kaç ay gezilir?, İran vatandaşı Türkiye’de kaç ay kalabilir?, İran vatandaşıyım Türkiye vize istiyor mu?.

Türkiye’de bulunma amacınıza göre (İRAN VATANDAŞLARI) (çalışma, öğrenim v.s.) İçişleri Bakanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ne başvurarak ikamet izni talebinde bulunabilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

İran vatandaşları Türkiye’de ne kadar kalabilir?” için bir yorum

Bir cevap yazın