Oturma izni olan yabancılar Türkiye’de coronavirüs (Covid19) aşısı olabilirler. İkamet izni kimliği elinde olan yabancılar covid19 aşısı olabilmesi için yaş kriterine uygun olması gerekir. Coronavirüs aşısı olmak için 182 nolu telefonları arayabilirsiniz. Oturma izni ile covid19 aşısı olmak isteyen yabancıların e-nabız üzerinden kayıt yaparak randevu almaları veya 182 nolu telefonu aramaları gerekir.

Yabancılar coronavirüs aşı randevusu nasıl alır?

Türkiye’de ikamet izni olan yabancıların covid19 aşısı olabilmesi için randevu almaları gerekir. Coronavirüs randevusu e nabız üzerinden, e – devlet şifresi ile veya 182 nolu telefonu arayarak randevu alınarak yaptırılır. E-devlet üzerinden aşı randevusu almak için ise adres yerleşim kaydı olması gerekir. Adres yerleşim belgesi alan yabancılar covid19 aşısı olabilirler.

İkamet izni ile covid19 aşı randevusu alınır mı?

Yabancılar covid19 coronavirüs aşısı olabilir mi
Yabancılar covid19 coronavirüs aşısı olabilir mi?

Aşılama programı kapsamında yabancılarda aşı olabilir. Yabancıların aşı kriterlerlerine uygun olması durumunda; e-Nabız sistemi üzerinden “Covid-19 aşı durumunu sorgula” sekmesi altından görebilir. Yabancılara covid19 aşı randevusu için, e-Nabız üzerinden Merkezi Hekim Randevu Sistemine (MHRS) bağlanarak ya da MHRS mobil uygulamalarını kullanarak ve ALO182 hattını arayarak alabiliyor. Tüm randevu bilgileri hem e-Nabız’da hem de vatandaşların cep telefonuna gelen kısa mesajda yer alıyor.

Yabancılara COVID-19 aşısı yapılacak mı?, Kaçak Afganlara covid19 aşısı yapılır mı?, oturma izni olanlara coronavirüs aşı randevusu, kimliği olmayan yabancılara covid19 aşısı olur mu?, Çalışma izni olan yabancı aşı olabilir mi?, coronavirüs aşı olacak yabancılar, Suriyeliler covid19 aşısı olacak mı?, ikamet izni ile aşı randevusu, mülteciler covid19 aşısı olabilir mi? Türkmenistan Vatandaşına covid19 aşısı, Özbeklere Coronavirüs aşısı yapılacak mı?

İkamet izni olan yabancılar covid19 aşısı olabilir mi?

İkamet izni olan yabancılar covid19 aşısı olabilir mi?” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın