İkamet izni geçiş başvurusu nedir?

Ülkemizde hali hazırda bir oturma izni olan yabancılar bazı durumlarda göç idaresinin yönlendirmesiyle geçiş başvurusu yapmaları istenir. İkamet geçiş başvurusu ne anlama gelir? İkamet izni geçiş başvurusunu şu şekilde açıklayabiliriz; Mesela turizm amaçlı oturma izni başvurunuz var ve Türk vatandaşı ile evlilik yaptınız bu durumda aile ikamet iznine geçiş başvurusu yapmanız gerekecektir. İkamet izni geçiş başvurusu Geçiş başvurusu ikamet izni amacının değiştirilmesi anlamına gelmektedir.

İkamet izni geçiş başvurusu nereden yapılır?

Oturma izni (ikamet izni9 geçiş başvurusu yapması gereken yabancı https://e-ikamet.goc.gov.tr/ web sitesine girerek sağ tarafta turuncu olarak görünen linkten ikamet izni geçiş başvurusu yapıyorum linkini tıklayarak ilgili bölümlerden şimdiki ikamet izninizi hangi kategoriye geçirecekseniz oları seçerek tamamlayablirsiniz. İkamet izni geçiş başvurusu yaparken başvuru formunu dikkatlice okuyarak linkleri kontrol ediniz. Geçiş başvurusu yaparken ikamet izni için 1 adet resim varsa sigorta bilgileriniz gerekli olacaktır.

İkamet izni geçiş başvurusu nedir?

Oturma izni geçiş başvurusu

Başvuru yapmak için aşağıdaki web sitesine gidin: e-ikamet.goc.gov.tr İkamet izni için geçiş başvurusunda bulunuyorum seçeneğini tıklayarak devam ediniz. Geçiş için başvuruda bulunmak istiyorum linkini tıklayınız. Başvuru formunu doldurun. İkamet izni geçiş randevusunda bilgilerinizi doğru yazdığınızdan emin olunuz. Eksik bilgi ve iletişim bilgileri girdiğiniz zaman tekrar randevu alamazsınız.

Geçiş Başvurusunu Yanlış Aldım Ne Yapmalıyım?

Geçiş başvurusu yaptığınız bilgilerle e ikamet sistemine girerek aldığınız veya yarım kalan randevunuzu iptal ederek yeniden alınız. Başvuru numaranızı kaybederseniz randevuyu iptal edemezseniz. İkamet izni geçiş randevusu alırken başvuru için gelen mesajları lütfen not ediniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın