Çeşitli sebeplerle vize ihlali yaparak deport olan yabancıların Türkiye2ye nasıl giriş yapabileceği hakkında bilgile vereceğiz. Türkiye’ye giriş yasağı olmayan yabancının Türkiye’ye giriş yapabilmesi için izleyeceği yol şu şekildedir; Türkiye’de Bulunduğunuz ülkedeki T.C. Dış Temsilciliklerine giderek İstizanlı (Özel Meşruhatlı) Vize başvurusu yapmanız gereklidir. Türkiye’den çıkarken ceza ödemedi iseniz Türkiye’de kaldığınız kadar deport olursunuz. Yani giriş yasağı size konar. Giriş yasağın ortadan kaldırılması için giriş yasağı kadar ülkenizde kalmanız gerekmektedir.

Türkiyeye Giriş Yasağı Nasıl Kaldırılır?

Türkiye’de Bulunduğunuz ülkedeki T.C. Dış Temsilciliklerine giderek İstizanlı (Özel Meşruhatlı) Vize başvurusu yapmanız gereklidir. Türk konsolusluğna giderek detaylı bilgi alabilirsiniz. Daha sonra durumunuza göre çalışma izni veya farklı yollar deneyebilirsiniz. Başvuru yapılan dış temsilciliğimizden öğrenilebilir. Ek olarak YİMER157 hattı üzerinden başvuran bizzat ulaştığı ve güvenlik sorularını geçtiği takdirde sorgulaması yapılabilir.

Çalışma izni başvuru davetiyesi ile giriş yasağı olanlar çalışma izni olumlu olursa Türkiye’ye gelebilirler. Çalışma izni davetiyesi noterden taahhürname ve iş sözleşmesi yapılarakyabancı vatandaşa gönderilir.

Giriş Yasağım Var Türkiye’ye Girebilmek İçin Ne Yapmalıyım?

Giriş Yasağım Var Türkiye’ye Girebilmek İçin Ne Yapmalıyım?” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın