Başakşehir’de yabancılara danışmanlık

İkamet izni randevu sürenizin bitimine yakın yani 60 gün kala uzatma yapmanız gerektiğini unutmayınız. Oturma izni süreleri zamanında uzatılmaz ise yabancı ülkenin vatandaşı vize ihlali yapmış sayılmaktadır. Başakşehir ikamet izni randevuları ilk başvuru ve ikamet izni sürelerinin uzatılması işlemleri Göç İdaresi Genel Müdürlüğü web sietsi üzerinden yapılmaktadır. Resmi okamet izni başvuru ve uzatma yapan web sitesi https://e-ikamet.goc.gov.tr/ bu adrestir. Bunun dışındaki web sitelerinden oturma izni başvuru ve uzatma yapılması söz konusu değildir.

Başakşehir ikamet tezkeresi başvuru işlemleri

Başakşehir’de ikamet eden bir yabancının oturum izni var ise vaktinden önce yani bitmeden önce uzatma yapması gerekir. Yine Başakşehir’de oturan ve ülkeye yeni girmiş bir yabancının oturma izni başvurusu yapmak için vize süresinin bitiminden önce form doldurması (ikamet randevu laması) gerekir. İkamet randevu alınamsı için bir tane yeni çekilmiş foto ve yabancılar için oturma izni için sağlık sigortası gerekli olabilir.

Başakşehir’de yabancıların oturma izni evrakları

Yabancı oturma izni aldı ise randevu vaktinde şu evraklara ihtiyaç duyacaktır. Yabancılar için sağlık sigortası, Son altı ay içinde çekilmiş 4 adet resim, Pasaportun işlem gören sayfalarının fotokopileri, Oturma İzni Başvuru Belgesi, Noter onaylı kira kontratı veya Adres yerleşim belgesi, İlk kez ikamet izni alacaklar için (Vergi Numarası alınması), Başvuru formu üzerinde yer alan kart aidatı ödeme makbuzu, Başvuru Formu üzerinde yazan vize harcı ödenmiş makbuzu vb.

Başakşehir ikamet izni başvurusu

Başakşehir’de ikamet izni randevusu almak ve randevu uzatmak için internet üzerinden online başvuru yapılabilir. Başvurunuz ile ilgili mesajları ve başbvuru formunuzu çıktı almayı unutmayınız. Başakşehir E İkamet başvuruları online olarakta yapılabilmektedir.

Başakşehir bölgesinde oturma izni yapan yabancı danışmanlık aşansları olabilir. Resmi olarak faaliyet gösteren firmalarla çalışmak istemiyorsanız kendi randevunuzu alarak işlemlerinizi siz yapabilirsiniz.

Oturma izni başvuru ile ilgili her türli sorunlarınızda YİMER 157 yi arayarak detaylı bilgi alabilrisiniz. Veya İstanbul İl Göç İdaresine bizzat giderek başvuru sonuçlarınız hakkında bilgi almanızda mümkündür.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın