Bangladeş vatandaşları Türkiye’ye gellirlen vizeye tabidir. İstizanlı vize ile Türkiye’de bulunabilirler. Bangladeş vatandaşlarının Türkiye’de ikamet izni alabilmesi için vize durumunu göz önüne alarak ona göre başvuru yapmalıdır. Bangladeş vatandaşlarının Türkiye’de oturma izni alması için bazı evrakalra ihtiyacı vardır. Bangladeş vatandaşları Türkiye’ye resmi yollarla girerse turizm amaçı ikamet izni alabilir.

  1. Oturma izni başvuru formu
  2. Harçların makbuzu
  3. Yabancı Sigorta poliçesi
  4. Kira kontrat noter onaylı
  5. Biometrik Foto 4 tane
  6. Pasaport ve fotokopisi
Bangladeş Vatandaşları İçin Türkiye Oturum İzni

BANGLADEŞ TÜRKİYE İKAMET İZNİ ALMA

Bangladeş vatandaşları vize olmadan Türkiye’ye giriş yapamazlar. Bangladeş pasaportu ile Türkiye’ye girmek için özel meşruhatlı vize veya eğitim için davetiye ile giriş yapılabilmektedir. Bangladeş vatandaşları istinaide olsa çalışma izni alarakta gelebilirler. Türkiye’den davetiye olmadan Bangladeş vatandaşlarının ülkemize girmesi çok zordur. Bangladeş Türkiye oturma izni almak için vatandaşın Türkiye’ye giriş yapması gerekmektedir. Bangladeş vatandaşına ikamet izni alınabilir. Türkiye’de kaçak yollarla girş yapan Bangladeş vatandaşlarıda yaşamaktadır. Bangladeş vatandaşının oturma izni alması için vize süresi bitmeden randevu alması şarttır.

Bangladeş vatandaşına çalışma izni

Türkiye’de oturma izni ve sığınması olan Bangladeş vatandaşlarına çalışma izni yapılabilmektedir. Bangladeş ülkesinden Türkiye’de ki bir firmaya çalışma izni yapılacak ise Bangladeş vatandaşlarına taahhütnameli davetiye ve belirli süreli iş sözleşmesi gönderilir. Bununla kişi Konsolosluğa giderek gerekli başvurusunu yaparak bir referans numarası alır. O referans numarı ile çalışma izni başvurusu yapılır.

Bangladeş Vatandaşları İçin Türkiye Oturum İzni

Bir cevap yazın