Türkiye’de ikamet izni almak isteyen yabancı uyruklu kişilerden Göç İdaresi Tağu Devaö Belgesi talep etmektedir. İkamet izni başvuru sırasında stenen Tapu Devam Belgesini yabancı uyruklular Kaymakamlıklardan alacaklardır. Kaymakamlıklarda bulunan tapu müdürlüklerine giderek (ev sahibi veya tapu yanında olacak) bu belgeyi talep edebilirler. Yabancılar tek başlarına tağu devam belgesini alamazlar. Tapu devam belgesi alınabilmesi için ev sahinin tapu müdürlüğünde olması gerekmektedir. Yabancılardan oturma izni için istenen evraklara yeni bir ekleme yapılmıştır. Tapu devam belgesi. Yabancılar tapu devam belgesi almak için ev sahibi ile birlikte kaymakamlıklarda bulunan tapu müdürlükelrine müracaat edebilirler.

İkamet İzni İçin Tapu Devam Belgesi İnternetten Alınır Mı?

Yabancılardan talep edilen tapu devam belgesi ev sahibi tarafından alınmalıdır. Ev sahibi internet üzerinden https://webtapu.tkgm.gov.tr/ e devlet şifresi ile girerek bu belgeyi alabilir. Tapu devam belgesi istenen yabancılardan bu belgeyi temin etmeleri istenmektedir. Oturma izni uzatma veya ilk başvurularda tapu devam belgesi talep edilmektedir.

Oturma izni için tapu devam belgesi nereden alınır?

Oturma izni için tapu devam belgesi nasıl alınır?

Yabancıların ikamet ettikleri evlerin sahipleri ile birlikte gidilerek alınabilen bir belgedir. Ev sahin ile ilçe kaymakamlık müdürlüklerine gidilerek bu evrak talep edilebilir.

Yabancılar Tapu devam belgesini nasıl alınır?

Bir cevap yazın