Turist vizesi başvurularında davet mektubu ibraz edilmesi halinde mektupta, davet eden kişinin, Kimlik numarası, açık kimliği, davetli listesi, ikamet adresi, irtibat numarası, kalınacak süre ve amaç, başvuru sahibi ile akrabalık bağının olup olmadığı bilgilerinin bulunması gerekmektedir. Şayet, davet eden taraf bir kurum ise, vergi levhası talep edilmektedir. Ayrıca, davet eden kişinin söz konusu davet mektubunda, davetlinin iaşe ve ibate sorumluluğu kendine ait olmak üzere iaşe ve ibatesini karşılayacağını beyan etmesi istenmektedir. Başvuru sahibinin, yeterli veya düzenli imkana sahip olması şartı aranmaktadır.

Almanya’dan kimlere davetiye gönderebilirim?

Almanya’dan Türkiye’ye davetiye gönderilebilmektedir. Almanya’dan Türkiye’ye davetiye gönderecek kişinin dikkat etmesi gereken birinci derecede yakını olması gerekmektedir. Mesela Anne, Baba, Kardeş, Hala, Teyze, Amca, Dayı, Kuzen vb lere davetiye gönderebilir. Davetiye gönderirken hangi amaçla davet ettiği davet mektubu içeriğinde yazılmalıdır. Mesela düğün ise düğün davetiyesi, yeri, resmi başvuru yapılan kurumdan belgelerin olması süreci hızlandırmaktadır.

Davetiye ile Almanya'ya gitmek için neler gerekiyor?

Almanya’dan davet kaç günlük yapılır?

Genel olarak turzim amaçlı davetiyeler 90 günlük bir süreci kapsamaktadır. Almanya’ya davetiye ile giriş yapan Türk vatandaşları ayrıca shengen bölgelerinde gezebilirler. Vize ihlali yapmadan Almanya’dan çıkılması önemlidir. Bir sonraki Almanya seyahatlerinden sorun çıkmasına mahal verilmemelidir. Almanya’ya gidecekolan Türkler 90 gün dolmadan önce Almanya’dan Türkiye’ye çıkış yapmalıdır. Almanya’da yaşayan Türkler akrabalarına davetiye göndererek Almanya’ya çağıra bilmektedir. Almaya’dan davetiye alan Türklerin konsolosluk ile irtibata geçmesi gerekmektedir. İstenen evrakların temin edilmesi halinde Almanya vizeniz onaylanacaktır.

Davetiye ile Almanya’ya gitmek için neler gerekiyor?

Öncelikle Almanya’dan birinci derecede yakınlarınızdan davetiye almanız gerekmektedir. Türkiye’de sigortalı bir işte çalışanlar ve bunun için belgeleri olanlar, hesabında bir miktar para olanlar, Türkiye’de üzerinde tapusu olanlar vb için vize başvuru işlemleri daha hızlı ilerlemektedir. Almaya davet mektubu ile istenen güncel evrakları Türkiye’deki Alman konsolosluğu veya temsilcilikleri ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

Almanya’dan Turizm Amaçlı Davet Mektubu Alma

Bir cevap yazın