Türkiye’de bulunan veya yurt dışından çalışma izni başvurusu yapan yabancıların oturma izni bazen reddedilmektedir. Çalışma izni olumsuz değerlendirilen yani çalışma izni 9a bendi ile red cevabı alan yabancılar ne yapacak. çalışma izni 9a bendi nin anlamı nedir? Çalışma izni başvurusunda 9a bendi kanununun açıklaması; Uluslararası işgücü politikasına uygun olmayan olarak belirlenir. Bu maddeden red alan yabancılar çalışma izni reddine itiraz edebilir veya kanuni yolları izleyebilir.

Çalışma izni başvurusunun reddi’ başlıklı 9-a bendi itiraz

Yabancıların çalışma izni başvurusu 9a bendi uluslararası iş gücü politikasına uygun olmayan bir şekilde red alanlar başvuruya itiraz edebilirler. 30 gün içinde çalışma izni reddi cevabına itiraz edebilirsiniz. Çalışma izni başvurusu yaparken eksik evrak veya yetersiz bilgi verdi iseniz bunları da itiraz dilekçesine yazarak belirtiniz. Eklemek istediniz evrak varsa dilekçe ile birlikte gönderebilirsiniz.

Yabancı çalışma izni 9a bendi nedir?

9a bendi; Yabancı çalışma izni reddedilen yabancılar başvuru yapılan kişinin e imza ise giriş yaparak itiraz edebilirler. Yabancı çalışma izni 9a bendi hakkında detaylı bilgi ve ya nasıl yapacağınız hakkında bilgi almak için 170 nolu telefonu arayabilirsiniz. Bu Kanunun amacı; uluslararası işgücüne ilişkin politikaların belirlenmesi, uygulanması, izlenmesi ile yabancılara verilecek çalışma izni ve çalışma izni muafiyetlerine dair iş ve işlemlerde izlenecek usul ve esasları, yetki ve sorumlulukları ve uluslararası işgücü alanındaki hak ve yükümlülükleri düzenlemektir.

Yabancı çalışma izni 9a bendi nedir?

Bir cevap yazın