Göç idaresinden aldığınız randevu tarihinde randevunuza gitmezseniz randevunuz işleme alınmaz ve vize sürenizde bitti ise kaçak sayılırsınız. Randevuya gitmediniz ve geçerli bir mazeteriniz var ise bunu göç idaresine belge ile sunarsanız randevunuz değerlendirmeye alınarak işleme konabilir.

Yabancılar Randevuya Gitmezse Ne Olur?

Randevusuna gitmeyen yabancıların oturma izni işlemi değerlendirmeye alınmaz. Randevu günümde il göç idaresi müdürlüğüne gidemezsem bir yaptırımı var mıdır? Başvurunuz işleme alınmaz. Yasal süreniz devam ediyor ise yeni bir randevu alarak randevunuza katılabilirsiniz. Yasal süreniz sona ermiş ve ilk başvuru yapmış iseniz vize ihlalinden, uzatma başvurusu yapmış iseniz ikamet izni ihlalinden hakkınızda işlem yapılır. İkamet randevuma gidemezsem ne olur?, Oturma izni randevuma gidemezsem ne olur?, Randevu zamanı göç idaresime gitmeyenler ne yapmalıdır?, Göç idaresinde randevuya gidemeyenler ne yapacak?, Oturma izni ranvusuna gitmeyen yabancılar,

Randevu günü göç idaresine gitmezsem ne olur?

Randevu günü göç idaresine gitmezsem ne olur?” üzerine 2 düşünce

 • Haziran 2, 2021, 5:24 pm
  Kalıcı bağlantı

  Direkt kaçak olursunuz. Mazeret var ise resmi belgeli randevunuz değerlendirmeye alınabilir.

  Cevapla
  • Eylül 1, 2023, 1:26 pm
   Kalıcı bağlantı

   Eğer randevuya gitmezsek ve kaçak olarak kalmaya devam edersek yakalandığımız zaman deport yermiyiz? Para cezası ödersem deport kalkarmı?

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir