Yabancı ülke vatandaşları KKTC’de oturma izni alabilirler. Yabancıların KKTC’de oturma izni almasının farklı yöntemleri vardır. Mesela KKTC’de öğrenci ikamet izni başvurusu, turizm amaçlı oturma izni alma gibi başvuru şekillleri vardır. Kıbrıs’ta oturma izni almak için Kıbrıs’a giriş yapılması gerekmektedir. Oturma izni alma konusunda yetkili resmi kurum Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Göç İdaresidir. Öğrenci ikamet izni alabilmek için 90 gün süreniz olduğunu unutmayınız. KKTC’de öğrenciler 3 ay içinde oturma izni almalılar.

KKTC’de öğrencilere ikamet izni nasıl alınır?

Öğrenciler KKTC sınır kapısından giriş yaparken üniversite vizesi ve üniversite kabul mektubu gereklidir. KKTC’ye girerken öğrenci giriş vizesi aldıktan sonra üniversiteye gidip kayıt olmanız gerekir. Üniversite kayıtlarından sonra www.icisleri.gov.ct.tr web sitesi üzerinden öğrenci İzinleri sekmesinde muhaceret sistemine kayıt işlemlerini yapmanız gerekir. Alakalı boşluları istenen bilgiler ile doldurunuz. Muhaceret sisteminden Yabancı Kayıt Numarası (YKN) almayı unutmayınız ve bu numarayı kaybetmeyiniz. Devlet dairelerinde yapılacak olan tüm işlemlerde YKN numarası ile yapılacağından gerekli olacaktır. Sağlık raporu için gerekli adımları yapınız. Sağlık raporu sonucuna göre muhaceret harç ödemesini sistem üzerinden online ödeme yapabilirsiniz. Sistem öğrenci izninizin hazır olduğunu gösteriyorsa, öğrenci izin belgenizi almak için kayıtlı olduğunuz üniversitenizin öğrenci işlerinden alabilirsiniz. KKTC’de oturma izni alacak olan öğrenciler 90 gün içinde (hafta sonları ve tatiller geçerlidir) oturma izni başvurusu yapmak zorundadır.

Kıbrıs’ta ikamet izni alma fiyatları

KKTC’de öğrenci ikamet izni almak için kalacağınız süreye göre en kısa öğrenci oturma izni fiyatları 115 ₺ ile 673 ₺ arasında değişmektedir. KKTC’de öğrenci olmayanlar için ikamet izni fiyatları ise 223 ₺ ile 897 ₺ arasında değişmektedir. Kalacağınız sürelere göre fiyatlar değişmektedir. Kıbrıs’ta ikamet izni almak için Göç İdarelerinden bilgi alınabilir.

Kıbrıs oturma izni nasıl alınır, Türk vatandaşı Kıbrıs'ta ne kadar kalabilir, KKTC oturma izni nereden alınır, Oturma izni için ne gerekli,

Kıbrıs oturma izni fiyatları 2021 Kıbrıs Oturma izni fiyatları Daimi ikametgah Nedir Türk vatandaşları KKTC de Kaç gün kalabilir Kıbrıs Oturma İzni Öğrenci 6 aylık oturma İzni HARÇLARI Muhaceret Ne Demek KKTC geçici oturma izni Kıbrıs’ta öğrenci oturma izni nasıl alınır? Kıbrıs Muhaceret ücreti ne kadar? Kıbrıs Öğrenci muhaceret nasıl yapılır?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Oturma İzni

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Oturma İzni” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın