İkamet izni kaç günde sonuçlanır?

Haziran 24, 2021

Yabancıların ikamet izni başvuruları kanuni olarak 90 günde sonuçlandırılmaktadır. Lakin her zaman 90 gün sürmek bazı yabancıların ikamet izni kimlikleri 10 gün içinde gelmektedir. İkamet izni sonucunuz onaylandığı zaman başvuru yaptığınız iletişim bilgilerine mesaj gönderilmektedir. Kimliğiniz postaya verildi ise en fazla 3 iş günü içinde verdiğiniz adrese teslim edilecektir.

İkamet izni kimliği başvurusu sonucu ne zaman belli olur?

Yabancıların ikamet izni başvuru sonucu en fazla 90 gün içinde tamamlanmaktadır. Oturma izni için bütün evrakları teslim ettiğinizden itibaren 10 ile 90 gün arasında verdiğiniz iletişim numaralarına sonuç bildirilmektedir. Randevu sonucunuz 3 ay içinde cevaplanmazsa 157 yi arayarak bilgi almanız gerekmektedir. Oturma izni başvuru sonuçlanma süresi kanunen 90 gündür. Bu sürenin uzaması durumunda başvuru sahibi Göç İdaresi ile irtibata geçebilir.

İkamet izni kaç günde sonuçlanır?
İkamet izni kaç günde sonuçlanır?

Oturma izni kaç ayda sonuçlanır?

Oturma izni başvuru sonuçlanma süresi kanunen 90 gündür. Oturma izni için bütün evrakları teslim ettiğinizden itibaren 10 ile 90 gün arasında verdiğiniz iletişim numaralarına sonuç bildirilmektedir. Randevu sonucunuz 3 ay içinde cevaplanmazsa 157 yi arayarak bilgi almanız gerekmektedir.