İkamet izni kaç günde sonuçlanır?

Yabancıların ikamet izni başvuruları kanuni olarak 90 günde sonuçlandırılmaktadır. Lakin her zaman 90 gün sürmek bazı yabancıların ikamet izni kimlikleri 10 gün içinde gelmektedir. İkamet izni sonucunuz onaylandığı zaman başvuru yaptığınız iletişim bilgilerine mesaj gönderilmektedir. Kimliğiniz postaya verildi ise en fazla 3 iş günü içinde verdiğiniz adrese teslim edilecektir. İkamet izni sonuçlarınızı internet üzerinden online öğrenebilirsiniz. Göç idaresi web sitesini ziyaret ediniz.

İkamet izni kimliği başvurusu sonucu ne zaman belli olur?

Yabancıların ikamet izni başvuru sonucu en fazla 90 gün içinde tamamlanmaktadır. Oturma izni için bütün evrakları teslim ettiğinizden itibaren 10 ile 90 gün arasında verdiğiniz iletişim numaralarına sonuç bildirilmektedir. Randevu sonucunuz 3 ay içinde cevaplanmazsa 157 yi arayarak bilgi almanız gerekmektedir. Oturma izni başvuru sonuçlanma süresi kanunen 90 gündür. Bu sürenin uzaması durumunda başvuru sahibi Göç İdaresi ile irtibata geçebilir.

Oturma izni kaç ayda sonuçlanır?

İkamet izni kaç günde sonuçlanır?
İkamet izni kaç günde sonuçlanır?

Oturma izni başvuru sonuçlanma süresi kanunen 90 gündür. Oturma izni için bütün evrakları teslim ettiğinizden itibaren 10 ile 90 gün arasında verdiğiniz iletişim numaralarına sonuç bildirilmektedir. Randevu sonucunuz 3 ay içinde cevaplanmazsa 157 yi arayarak bilgi almanız gerekmektedir.

İkamet izni başvurusunun sonuçlanma süresi, ülkeye ve bölgeye göre değişiklik gösterir. Türkiye gibi bazı ülkelerde başvuru süreci genellikle 30 ila 90 gün arasında sürer. Ancak bu süre, yoğunluk, başvuru yapılan şehrin büyüklüğü ve başvuru türü gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Başvuru sürecini hızlandırmak için başvuruyu doğru ve eksiksiz şekilde yapmak, gerekli belgeleri tamamlamak ve başvuru takip numaranızı kullanarak düzenli olarak başvuru durumunu takip etmek önemlidir. Başvuruyu yaptığınız yerel Göç İdaresi Müdürlüğü veya resmi göçmenlik kurumları, başvuru süreci hakkında daha kesin bilgi verecektir. Başvurunuzun sonuçlanma süresi hakkında güncel bilgileri resmi kaynaklardan edinmeniz önemlidir. Yabancı ikamet izni kaç ayda belli oluyor? >>

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın