Güney Kore C tipi vize başvurusu

Temmuz 3, 2022

Güney Kore C vizesi kimlere verilir? çeşitli ziyaretlerde bulunacak kişilere özel olarak verilen bir vize olarak bilinir. Mesela Güney Kore’de birinci derecede yakın ailesi olanlara, uluslararası çeşitli etkinliklerle gitmek isteyenlere, turizm amaçlı ziyaret yapmak isteyenler ile sanatsal faaliyetler için verilir. Güney Kore vizesi için ortalama aylık 1800 $ gibi bir paranız olması ve resmi olarak kanıtlanması vize için önemlidir.

Güney Kore C Vizesi İçin Banka Hesabı

Güney Kore’de kalacağınız süre göz önüne alınarak mesela 30 günlük (1 Ay) 1700 $ – 1900 $ banka hesabınızda olması gerekir. 3 aylık (90 günlük vize için veya Seyahat için) en az 5.500 $ ve üzeri banka hesabınızda resmi olarak kanıtlanmış olmalıdır.

C vize nedir Güney Kore; Güney Kore’ye turizm, aile ziyareti, konferans, kültür sanat etkinlikleri vesaire için kısa süreli ziyaret vizesi başvurusu yapılması gerekir. Güney Kore cumhuriyetine vize başvurusu konsolosluk aracılığı ile yapılmaktadır. Güney Kore C tipi vizesi Türkiye’deki Güney Kore konsolosluğuna başvuru yapılması gerekmektedir. Kore C tipi vize başvuru için resmi konsolosluk ile irtibata geçilmelidir.

Güney Kore Kısa Süreli Ziyaretçi Vizesi (C-3)

Turizm, aktarma, akraba ziyareti, konferans katılımı, kültür ve sanat, dini seremoniler, iş görüşmesi vb. amacıyla (kâr amacı gütmeksizin) kısa süreli ziyaretiçi sıfatıyla kalmayı planlayanlar. Vize muafiyet sahiplerinin bu tip vizeye başvurması gerekmemektedir.

Güney Kore C tipi vize başvurusu
Güney Kore C tipi vize başvurusu

Güney Kore Kısa Süreli İstihdam Vizesi (C-4)

Belirli bir gelir karlılığı ile kısa bir süre (90 günden az süre) çalışmak isteyenler. Örneğin, ticari faaliyetler, mankenlik, yeni teknoloji talimatları gibi alanlarından kâr yapmak maksatlı. 

Bilgi İçin: https://overseas.mofa.go.kr/tr-tr/wpge/m_9152/contents.do