Almanya’da sığınmacı ve mülteci olarak kalanlara belirli prosedürler çerçevesinde maaş ve çeşitli yardımlar yapılmaktadır. Almanya kendi toprakları içerisinde yaşayan sığınmacılara ve mültecilere para yani maaş vermektedir. Almanya’da mülteci olanlar nasıl maaş veya para alırlar. Almanya’da mületci ve sığınmacı olanlar mülteci kaldığı sürelerde devletten maaş almaktadır.

Almanya mülteci maaşı 2021

Federal Almanya yasalarına göre İltica yasal bir haktır. Almanya az sayıdada olsa iltica taleplerini değerlendirmeketdir. Almanya bekar bir mülteciye 135 € yardım vermektedir. Diğer gıda yardımlarıile birlikte bekar bir sığınmacıya Almanya ortalama 350 € ödemeketdir. Almanya evli mültecilere ise kira desteği hariç kişibaşı 318 € ödeme yapmaktadır. Almanya çocuk mültecilere ise ortalama aylık 350 € bir destekte bulunmaktadır. Almanya Devleti mültecilere ayrıca kira desteği için konaklayacağı yere göre 500 € ile 1500 € arası bir destek sağlamaktadır. Almanya mültecilere ücretsiz Almanca kursu vermektedir. Ayrıca bütün mületciler şehir içi seyahatlerinden ücretsiz faydalanmaktadırlar.

Almanya sığınmacılara ne kadar para veriyor?

Almanya mültecilere ayrıca kira desteği için konaklayacağı bölgeye göre 500 € ile 1500 € arası bir destek sağlamaktadır. Almanya mültecilere ücretsiz Almanca kursu vermektedir. Ayrıca bütün mületciler şehir içi seyahatlerinden ücretsiz faydalanmaktadırlar.

Almanya mültecilere ne kadar maaş veriliyor?

2021 yılında Almanya’ya mülteci başvuruları; Ocak Şubat ayında Sureyili mülteci başvuru sayısı; 16.101 dir. Aynı tarihlerde Afganistan mülteci başvurusu; 2.000, Irak mülteci başvurusu; 1500, Türkiye’den müülteci başvurusu 736, Nijerya mülteci başvurusu 427, İran mülteci başvurusu 357 dir. Almanya’ya göç veya Avrupa ülkelerine göç analizlerine göre; 2019 yılında, tüm göçmenlerin % 66,4’ü Almanya dılşında başka Avruapa Ülkelerine gitti yani % 51,1’i AB ülkelerine ve % 15,3’ü diğer Avrupa ülkelerine geldi. Avrupa aynı zamanda göç için ana hedef bölgeydi. 2019’da tüm göçmenlerin yaklaşık üçte ikisi Almanya’dan başka bir Avrupa ülkesine (% 67,2) -% 56,0’ı diğer AB üye ülkelerine (2018:% 54,3) ve% 11,2’si diğer Avrupa ülkelerine taşındı.

Almanya mültecilere ne kadar maaş veriliyor?

Bir cevap yazın