alışma İzni Başvuruları yabancı çalışma izni otomasyon sistemi üzerinden onine olarak yapılmaktadır. Oturma izni başvuruları kabul olan yabancılar Türkiye’de çalışma izni başvruusu yapabilir. Türkiye’de oturma izni olmayanlar çalışma izni başvurusu yapma hakkına sahip değildir. Türkiye dışında birine çalışma izni başvurusu için noter tastikli davetiye ve iş sözleşmesi gönderilerek dıştemsilciliklerle bağlantı kurması sağlanır. Yabancıya çalışma izni yaptırmak için size bazı evraklar gerekli olacaktır. Bu evrakların listesi aşağıda verilmiştir. Çalışma izni başvuru anında kişinin ofiste bulunması gerekmektedir. Karşılıklı olarak belirli süreli iş sözleşmesinin imzalanması gerekmektedir. İş veren ile çalışacak kişi arasında hazırlanan bir sayfalık çalışma izni sözleşmesi de imza altına alınarak sisteme yüklenir. 

Ev hizmetleri yabancı çalışma izni için istenen evraklar 

İş Verenin Hazırlayacağı Evraklar Listesi; : Elektronik İmza (E-İmza), Belirli Süreli İş Sözleşmesi, Kimlik Bilgileriniz. Çalışacak kişinin hazırlayacağı evraklar: Pasaport bilgileri, Oturma izni kimliği, adres yerleşim belgesi, 1 adet fotoğraf… İş yeri için yabancı çalışma izni için gerekli evraklar Listesi; İş yerinin hazırlayacağı evraklar: Elektronik İmza (E-İmza), Belirli Süreli İş Sözleşmesi, İmza Sirküleri, Limited Şirketi ise Tescil belgesi, SGK Başvuru numarası (16 haneli), Ödenmiş sermaye, Kimlik Bilgileriniz. Yabancı çalışanın hazırlayacağı evraklar: Pasaport bilgileri, Oturma izni kimliği, adres yerleşim belgesi, 1 adet fotoğraf 

Yabancı çalışma izni harcı nereye yatırılır?

Yabancı çalışma izni başvurunuz onaylandıktan sonra size atılan mailde yatıracağınız tutarlar belirtilecektir. Çalışma Bakanlığının gönderdiği maillerde yazan tutarı Vergi Dairelerine yatırabilirsiniz. Ayrıca; Ödemeler bankalarda bulunan Maliye Bakanlığına ait aşağıdaki hesap numaralarına yatırılacaktır. Bu kapsamda; – Çalışma izni harç tutarı 9130 kodlu hesaba, – Değerli Kâğıt Bedeli ise 9267 kodlu hesaba ayrı ayrı makbuzlarla (Şahsın yabancı kimlik numarası beyan edilerek) yatırılacaktır. Yabancıya ait. Yabancı Kimlik Numarasının belirtilmemesi halinde bankalarca tahsilat yapılamayacaktır. Harç tutarları yatırılırken Bankaya harç tutarı dışında herhangi bir havale veya benzeri masraf ödenmeyecektir.

Yabancı çalışma izni başvurusu nereye yapılır?

Bir cevap yazın