Türkiye’de ikamet izni başvuru fiyatları; Arnavutluk Vatandaşları için Türkiye’de ikamet izni ücretleri; ilk başvuru ilk başvuruda 758 ₺, 80 $ ile 125 ₺ dir. Uzatma ise; 80 $ ve 125 ₺ dir. Azerbaycan pasaportu ile oturma izni için yatırılacak para ilk başvuru ve uzatmalarda; 80 $ ile 125 ₺ dir. ·  Kırgızistan, Özbekistan, Gürcistan pasaportu ile ikamet izni için yatırılacak para ilk başvuruda; 758 ₺, 80 $ ve 125 ₺ dir. Bu ülkeler uzatma başvurusu için ise sadece 80 $ ve 125 ₺ para yatıracaklardır.  Rusya Federasyonu pasaportu ile Türkiye’de ikamet izni parası; Başvuru formunun üzerinden yazan tutardır. Yani 250 ₺ ile 125 ₺ dir. . 

Yabancıların oturma izni ücretleri nedir?

Rusya Federasyonu vatandaşları ikamet izni parası olarak ilk başvuru ve uzatmada ikamet izni başvuru formunun üzerindeki paraları ödemelidir. Türkmenistan pasaportu ile ikamet izni parası ilk başvuruda 758 ₺ ile 125 ₺ dir. Türkmenistan pasaportu ile uzatma harç fiyatı 125 ₺ yatırırlar. Ortalama baz alındığı zaman Türkiye’de yabancıların ikamet izni alması ve ödeyeci harç ücretleri (paraları) kişilerin ülkesine göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak 80 $ harç parası ve 125 kart ücreti olarak tahsil edilir. Türkiye’de yabancıların ikamet izin almak için ödeyeceği paralar başvuru formu üzerinde bulunmaktadır. Hangi ülkenin ne kadar harç yatıracığı belirlenmiştir.

Türkiye’de ikamet izni başvuru fiyatları

Yabancıların ikamet izni kaç günce çıkmaktadır?

Öncelikle oturma izni ikamet başvurusu randevu alınır. Randevu alındıktan bir süre sonra ikamet izni randevu tarihi belirlenir. Türkiye’de şu sıralar ikamet izni başvurusu yapma randevu alma ve ikamet kimliği onaylandığı zaman ptt kargo ile gönderme dahil 30 gün içinde kimlik elinize ulaşabilmektedir. Vize ihlali yaban yabancı ikamet izni alabilir mi? Çeşitli sebeplerle vize süresini ihlal etmiş veya oturma izni uzatma vakti geçmiş olanların oturma izni almaları zordur. İkamet izni almak için vize sürenizi geçirmeyin, ikamet izni uzatmak için e ikamet sistemi üzerinden uzatma başvurusu yapıpınız.

Türkiye’de ikamet izni başvuru fiyatları

Türkiye’de ikamet izni başvuru fiyatları” üzerine 3 düşünce

Bir cevap yazın