Oturma izni kartım nerede nasıl öğrenirim?

Nisan 18, 2023

Türkiye’ye gelen yabancı ülke vatandaşlarına kısa dönem ikamet izni hakkı verilmektedir. Türkiye’de kısa dönem 1 yıllık ikamet izni başvurusu yapmak isteyen yabancı ülke vatandaşları vize süresi bitmeden önce oturma izni başvurusu yapmak zorundadır. Türkiye’ye gelen yabancı ülke vatandaşı nasıl ve nereye oturma izni başvurusu yapabilir. Oturma izni başvurusu yapmak için bir adet biometrik fotoğraf ve bir yıllık yabancılara oturma izni için verilen sigorta yaptırarak online başvuru yapabilirsiniz. Yabancılara 1 yıllık oturma izni başvuru linki https://e-ikamet.goc.gov.tr/ adresidir.

İkamet kimliği sonucu nereden sorulur?

Oturma izni kimlik kartı gelmedi !!! Oturma izni kimlik kartım ne zaman gelecek nasıl öğrenebilirim. Türkiye’de oturma izni başvurusu yapan yabancılar dosya tesliminden sonra oturma izni kimliğinin ne zaman geleceğini merak etmekteler. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü bu konuda yeni bir link açarak yabancıların kimlik sonuçlarına ulaşabileceği bir alan oluşturmuştur. İkamet kartım gelmedi? Bu konuda başvuru evraklarınız ile ikamet izni sonuçlarına ulaşabilirler

Oturma izni kartım nerede nasıl öğrenirim

İkamet izni kartım ne zaman gelir?

Oturma izni kimliklerinizi kontrol edeceğiniz bir uzantı mevcuttur. Göç İdaresi Web sitesi üzerinden kimliklerinizi kontrol edeceğiniz uzantı şu şekildedir? İkamet İzni kartım gelmedi Oturma izni kimliğinizi bekliyorsanız yani dosyanızı teslim ettiyseniz bu linkten başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Oturma izni almak için dosyanızı teslim ettiyseniz bu linke tıklayarak ikamet izni başvuru bilgilerinizi girerek sonucunuza ulaşabilirsiniz. Yabancıların ikamet izni kart sonucunu öğrenebileceği web sitesi Göç İdaresinin resmi web sitesidir.

Yabancılar oturma izni kimliklerinin nerede olduğunu internet sitesi üzerinden online bakabilirler. https://e-ikamet.goc.gov.tr/ adresine giriş yaparak başvuru bilgilerinizi doldurun ve kimlik onaylandı mı, onay sürecinde mi red mi oldu PTT kargoya verildi mi bakabilirsiniz.

2023 yılı itibarı ile İkamet izni kimlikleri yine Göç İdaresi web sitesi üzerinden kontrol edilmektedir. Barkot numaranız var ise PTT ile takip edebilirsiniz