Oturma izni ile Türkiye’de ikamet eden Kırgızların çalışma izni alablimesi kolaydır. Bir ev hzimetlerinde veya iş yerinde şartlar uygun olduğu zaman çalışma izni verilmektedir. Yatılı Kırgız Bakıcı Çalışma İzni; Ev hizmetlerinden Kırgızistanlılara çalışma izni yapılmalıdır. Evde yatılı bakıcı için çalışma izni yapılabilmesi için iş verenin e imza alması gerekmeketdir. Bütün işlemleri bu e imza ile internet üzerinden yapılabilmektedir. Çalışma izni yapılabilmesi için Kırgız vatandaşın oturma izni olması ve pasaport süresinin en az bir yıl alması iyi olmaktadır.

Kırgız bakıcı çalışma izni evrakları

  • Pasaport
  • 1 tane vesikalık resim
  • İkamet izni kimliği
  • Adres yerlerşim belgesi
  • Üniversite mezunu ise diploma
  • Belirli süreli iş sözleşmesi (imzalanmış bir şekilde)
  • Kişisel Bilgiler
Kırgızistanlılara çalışma izni nasıl alınır
Kırgızistanlılara çalışma izni

Evde Kırgızistanlı Bakıcıya Çalışma İzni

Kırgıistanlılara çalışma izni Türkiye’denki bir elemana yapılacaksa kişinin yukarıda yazılı evrakları gerekmekir. Kişi Kırgızistan’da ise belirli süreli iş sözleşmesi ve bir davetiye gönderilerek Türk Konsolosluğundan referans numarası alınması gerekmektedir. Bu referans numarası ile Türkiye’de internet üzerinden yabancıya çalışma izni yapılabilir.

Kırgızistan Çalışma İzni; Kırgızistan Cumhuriyetinden birine çalışma izni yapmak için Elektronik İmza almanız gerekir. Elektronik imza ile çalışma izni yapılabilmektedir. İnternet üzerinden çalışma izni yaparken bilgi almak için 170 i arayabilirsiniz.

Kırgızistan Çalışma İzni Harç Fiyatları

Çalışma izni başvurusu onaylandığı zaman Çalışma izni harç ücretlerini; 1.017,80 ₺ ile eğerli kağıt bedeli ise 125,00 ₺ vergi dairesine size gelen maildeki kodlar ile birlikte yatırmanız gerekmektedir. Yatılı Bakıcının Aylık Sigorta Ücreti; Çalışma izni onaylandığı zaman SGK ya giderek teşvikten faydalanırsanız bir süre SGK ücretlerini indirimli ödeyebilirsiniz. SGK ödemeleri ile ilgili Çalışma Bakanlığı ile görüşebilrisiniz.

Kırgızistanlılara çalışma izni nasıl alınır?

Kırgızistanlılara çalışma izni nasıl alınır?” üzerine 2 düşünce

Bir cevap yazın